• گروه فرهنگی وهنری دیبا

    دیبا یک مجله ی فرهنگی و هنری در راستای معرفی هنرمندان و نمایش و فروش آثار هنری میباشد

  • گروه فرهنگی و هنری دیبا

    دیبا یک مجله ی فرهنگی و هنری در راستای معرفی هنرمندان و نمایش و فروش آثار هنری میباشد

درباره ایکوم ایران

ایکوم بزرگ‌ترین خانواده جهانی موزه شناسان و سازمان‌هایی است که به نحوی با تعریف موزه در ارتباط هستد و از نقطه نظر صلاحیت علمی در این زمینه در جهان در جایگاه و مرتبه نخست قرار دارد. شورای بین‌المللی موزه‌ها تنها سازمانی است که اطلاعات مورد نیاز موزه‌ها را ارایه می‌دهد. از سال ۱۹۴۶ سازمان ایکوم با ارایه خدمات به اعضای کمیته موزه‌های سراسر جهان آنان را در زمینه حفظ و حراست از گنجینه‌های ملی‌شان و تبادل تاریخ و فرهنگ یاری رسانده است. همچنین ایکوم از رهنمودهای موسسه های ذیربط بهره می‌جوید.
در همین ارتباط بیش از نیم قرن از تشکیل کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) می‌گذرد. در بهمن ماه ۱۳۲۸ برابر با ۱۹۵۰ میلادی، کمیسیون ملی یونسکو در ایران به منظور بهبود و توسعه موزه های کشور و ایجاد ارتباط بین موزه های ایران با موزه های سایر کشورهای جهان، استفاده از آخرین مطالعات و تحقیقات مربوط به موزه و جلب توجه عامه مردم به موزه ها و نقشر آن در تعلیم و تربیت کمیته تخصصی موزه های ایران را با حضور کارشناسان، صاحبنظران آثار تاریخی، موزه داران، مدیران موزه ها و نمایندگان نهادهای ذیربط تشکیل داد.
اساسنامه کمیته، نخست در سال ۱۳۲۹ تهیه شد و سپس در سال های ۱۳۳۶ و ۱۳۴۷ اصلاحاتی روی آن صورت گرفت. کمیته ملی موزه های ایران از بدو تاسیس خود با شورای جهانی موزه ها ارتباط مستقیم دارد و در دی ماه ۱۳۵۰ کمیته در شورای مورد نظر به رسمیت شناخته شد.

کاخ موزه نیاوران مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ موزه نیاوران واقع در شمال شهر تهران و متعلق به دوره های قاجار و پهلوی می باشد. کاخ نیاوران در باغ بزرگی به مساحت تقریبی ۱۱ هکتار احداث گردیده که در گذشته قصر اختصاصی پهلوی بوده و امروزه به عنوان میراث ملی و تاریخی به موزه بدل گشته است. کاخ نیاوران، واقع در گوشه شمال شرقی باغ نیاوران، کاخ اصلی در مجموعه نیاوران به حساب می‌آید که در میدان شهید باهنر تهران واقع شده است. عملیات احداث این کاخ به دستور محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۳۷آغاز گردید و با وقفه‌ای که در ساخت آن پیش آمد در سال ۱۳۴۶ به اتمام رسید.این بنا با مساحتی در حدود ۹۰۰۰ مترمربع در دو طبقه و یک نیم طبقه احداث و در ابتدا به عنوان محلی برای پذیرایی میهمانان خارجی در نظر گرفته شد، اما پس از پایان ساخت به محل سکونت محمدرضا پهلوی و خانواده‌اش اختصاص یافت. طراح بنا محسن فروغی بود که طرح خود را بیشتر از معماری ایرانی و تلفیقی از هنر پیش و پس از اسلام الهام گرفته بود. همچنین گچبری توسط استاد عبداللهی، آینه‌کاری توسط استاد علی‌اصغر و کاشی‌کاری نمای خارجی توسط استاد ابراهیم کاظم‌پور انجام شده است.

دیبا تیم یک استارت آپ انجمن هنریست که با هدف شناسایی و معرفی هنرمندان چیره دست و گمنام به مردم جهان فعالیت می کند.
ما آثار این هنرمندان را در گالری مجازی دیبا به نمایش می گذاریم تا مردم بتوانند این آثار منحصر به فرد را مشاهده و خریداری کنند.
از شما هنرمندان عزیز دعوت می شود تا برای نمایش آثار ارزشمند خود در گالری مجازی دیبا، با ما تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید.
درخشش شما آرزوی ماست .

اهدافتان را با گروه هنری دیبا در میان بگذارید

گروه دیبا ،با هدف هایی بزرگ برای حمایت از هنرمندان میباشد. این گروه متشکل از کارشناسانی کارآزموده در زمینه های فرهنگی و هنری میباشد. گروه دیبا به شما این امکان را میدهد تا آثارتان را به بهترین شکل نمایش دهید . ما مشتاقانه از آثار شما حمایت خواهیم کرد.
ارسال